Viessmann Vitodens 222 (Yer Tipi Yoğuşmalı Kazan) Hata Kodları

 

Ankara acil kombi servisi olarak kalorifer peteği, kalorifer petek temizliği, ankara petek temizliği, kombi fiyatlari, kombi markaları desteği ve kombi petek fiyatları konularında uzman ekibimizle siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

 

OF Arıza Kodu

Bakım ihtiyacı olduğunu belirten hata kodu.

Kombinizin bakıma ihtiyacını olduğunu belirtmekte olan bir hata kodudur. Kombinize bir kaç resetleme işlemi yapıp durumun düzelip düzelmediğini gözlemleyin. Eğer durumda bir düzelme söz konusu değil ise mutlaka demir teknik kombi servisi arayarak bir uzman yardımı almalısınız.

10/18 Arıza Kodu

Kombi dış hava sensöründe arıza olduğunu belirten hata kodu.

Dış hava sensörü bulunan kombilerde dış hava sensörü arızası olduğunu belirten arıza kodudur. Dış hava sensörü olmayan kombilerde ise kombi elektrik sorunu (elektriksel) sorun olabilir. Kombinize bir kaç resetleme işlemi yapıp durumun düzelip düzelmediğini gözlemleyin. Eğer durumda bir düzelme söz konusu değil ise mutlaka ankara acil kombi servisini arayarak bir uzman yardımı almalısınız.

20/28 Arıza Kodu

Gidiş ısı sensörü arıza problemi kodu.

 

Petek nasıl temizlenir, kombi petek temizleme makinası ile petek temizleme, petek temizleme makinası ile petek temizleme ve kombi temizleme makinası ile kombi temizliğinde uzman kadromuzla siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

 

Gidiş ısı sensöründe hata oluştuğunu belirtmekte olan bir hata kodudur. Bu durumda sensör kablolarında veya bağlantılarında da sorun olabilir.  Kombinize bir kaç resetleme işlemi yapıp durumun düzelip düzelmediğini gözlemleyin. Eğer durumda bir düzelme söz konusu değil ise, sorunun net tesbiti ve çözümü adına mutlaka kombi tamiri servisi arayarak bir uzman yardımı almalısınız.

30/38 Arıza Kodu

Kazan ısı sensörü arıza problemi kodu.

Kazanın ısı sensöründe hata oluştuğunu belirtmekte olan bir koddur. Isı sensörü kablolarında veya bağlantılarında da sorun olabilmektedir. Kombinize bir kaç resetleme işlemi yapıp durumun düzelip düzelmediğini gözlemleyin. Eğer durumda bir düzelme söz konusu değil ise, sorunun net tesbiti ve çözümü adına mutlaka servisi arayarak kombi bakımı konusunda bir uzman yardımı almalısınız.

40/48 Arıza Kodu

Karışım vanalı ısıtma devresinin gidiş ısı sensöründe arıza mevcut olduğunu belirten kod.

Bu durumda karışım vanası ısıtma işlevini yapmakta olan ısı sensöründe hata oluştuğunu belirtmektedir. Sensörün kablolarında sorun olabilir veya bağlantı sorunu olabilir. Kombinize bir kaç resetleme işlemi yapıp durumun düzelip düzelmediğini gözlemleyin. Eğer durumda bir düzelme söz konusu değil ise, sorunun net tesbiti ve çözümü adına mutlaka kombi servisi arayarak bir uzman yardımı almalısınız.