Global site tag (gtag.js) - Google Analytics

Vailant ecoTEC (Pro/Plus) Hata Kodları

F00 Arıza Kodu

Gidiş suyu sıcaklık sensör arızası olduğunu belirten hata kodu.

 

Petek nasıl temizlenir, kombi petek temizleme makinası ile petek temizleme, petek temizleme makinası ile petek temizleme ve kombi temizleme makinası ile kombi temizliğinde uzman kadromuzla siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

 

Gidiş suyu sıcaklık sensörünün arızalanması, sensör kablolarında kopukluk ya da kısa devre olması veya sensör borularının nemlenmesi gibi durumlarda bu sorun yaşanabilir. Kombinize bir kaç resetleme işlemi yapıp durumun düzelip düzelmediğini gözlemleyin. Eğer durumda bir düzelme söz konusu değil ise, sorunun net tesbiti ve çözümü adına mutlaka kombi servisi arayarak bir uzman yardımı almalısınız.

F01 Arıza Kodu

Dönüş suyu sıcaklık sensör arızası olduğunu belirten hata kodu.

Kalorifer dönüş suyu sıcaklık sensöründe sorun olduğunu belirten bir arıza kodudur. Bu durumda sensör arızası dışında sensör kablolarında da problem olabilmektedir. Kombinize bir kaç resetleme işlemi yapıp durumun düzelip düzelmediğini gözlemleyin. Eğer durumda bir düzelme söz konusu değil ise, sorunun net tesbiti ve çözümü adına mutlaka kombi tamir servisi arayarak bir uzman yardımı almalısınız

F10 Arıza Kodu

Gidiş suyu sıcaklık ntc sinde kısa devre olduğunu belirten hata kodu.

Petek nasıl temizlenir, kombi petek temizleme makinası ile petek temizleme, petek temizleme makinası ile petek temizleme ve kombi temizleme makinası ile kombi temizliğinde uzman kadromuzla siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Gidiş suyu sıcaklık sensör kablolarında kısa devre durumu söz konusu olabileceğini belirten bir arıza kodudur. Bu arıza durumunda, Sorunun net tesbiti ve çözümü adına mutlaka kombi arıza servisi arayarak bir uzman yardımı almalısınız.

F11 Arıza Kodu

Dönüş suyu sıcaklık ntc sinde kısa devre olduğunu belirten hata kodu.

Dönüş suyu sıcaklık ntc si kablolarında kısa devre durumu olduğunda bu sorun yaşanır. Sensör değişimi gerekebilir ya da kablolara müdahale gerebilir. Bu arıza durumunda, Sorunun net tesbiti ve çözümü adına mutlaka kombi bakımı servisi arayarak bir uzman yardımı almalısınız.

F20 Arıza Kodu

Emniyet kapanması sorunu olduğunu belirten hata kodu.

Gidiş veya dönüş suyu ntc sinde temassızlık olabilir. Cihazın su sıcaklığının bu sebeple maksimum seviyeye geldiğini belirtir. Kombi altındaki vanalar ile kalorifer vanalarının açık olup olmadığını kontrol edin. Kapalı ise mutlaka açın. Açık olmasına karşın sorun devam ediyorsa, kombinize bir kaç resetleme işlemi yapıp durumun düzelip düzelmediğini gözlemleyin. Eğer durumda bir düzelme söz konusu değil ise, kombi arızası sorunun net tesbiti ve çözümü adına mutlaka servisi arayarak bir uzman yardımı almalısınız