Global site tag (gtag.js) - Google Analytics

Petek Temizleme

Petek Temizliği Nasıl Yapılır? Makinalı ve Makinasız Petek Temizleme

Petek temizleme yapılacak peteğin giriş çıkış vanaları açık olurken, diğer peteklerin giriş çıkış vanalarının kapalı olması gerekir. Petek temizleme makinesinin sağladığı basınç sayesinde petek içerisinde bulunan kir, pas, kireç ve tortu temizlenir. Bir sonraki işlemde ise makine içerisine temiz su ve birtakım özel kimyasallar karıştırılır ve aynı şekilde temizliği yapılarak işlemlerin kalıcılığı sağlanır Kalorifer peteklerinin daha uzun süre kullanılabilmesi için bir yıl aralıkla bakımı yapılması gerekmektedir. Bu bakımların zamanında yapılmaması yeni kalorifer peteği ihtiyacını da beraberinde getirebilmektedir.  Firmamızın makinalı ve makinasız petek temizleme konusunda işinin ehli ustalarımız, deneyimli elemanlarımız ile size dilerseniz petek temizleme makinası ile temizlik imkanı sunuyor, dilerseniz de makinasız petek temizleme ile evinizde keyifli vakit geçirme vaadinde bulunuyor.

Petek Temizleme

Kalorifer Peteklerinde Su Kaçağı Tespitinin Önemi

Kalorifer peteği  birçok evde ısı ihtiyacımızı karşılamaktadır. Bir kalorifer peteğinin verimini artırmak ve ısı seviyesini  en yükseğe çıkarmak için su kaçağı tespiti yapılması oldukça önemlidir. Su kaçağı olan kalorifer peteklerinde siz ne kadar ısı seviyesini artırsanız da ısıyı yeteri kadar bölgeye dağıtamayacak, ısı ve enerji kaybına neden olacaktır. Günümüz petek temizleme firmaları  baz alındığında, birçok firmanın bu konuda yeterli deneyime sahip olmadığını görmekteyiz. Firmamız Sincan petek temizleme ve Mamak petek temizleme alanında birçok başkent petek temizleme firmasından daha kaliteli bir petek temizleme hizmeti vermesine karşılık, diğer pek çok bu işi yapan firmadan daha cazip petek temizleme fiyatları sunmaktadır.

Petek Temizliği

Ankara En Uygun Petek Temizleme Fiyatları 

Petek temizleme, kış aylarında evde ailemizle keyifli ve huzurlu bir yaşam sürebilmemiz için yapılması gereken önemli bir kombi temizleme işlemidir. Özellikle kış aylarında petek temizleme makinesi ile petek nasıl temizlenir sorusu ortaya çıkmaktadır. Radyatörlerin alt kısımlarında biriken ve o bölgeye çökerek içerideki suyun hareketini kısıtlayan çeşitli maddeler, kombinin zorlanmasına, buna bağlı olarak doğalgazı fazla kullanmasına sebebiyet vermektedir. Petek her ne kadar sorunsuz çalışsa dahi ısı konusunda tam randıman almak mümkün değildir. İşte firmamız size tam da bu alanda, petek temizleme yalanı olmadan size kombi bakımı  ve kombi petek temizliği hizmeti sunmaktadır.