Kombi Bakımı Kaç Yılda Bir Yapılır?

Kombi Bakım Zamanı

 
Kombi bakımı, her yıl yoğun olarak kullanıldığı kış mevsimi başlamadan önce yetkili servis elemanı tarafından yapılmalıdır.  Bakım denildiğinde akla sadece kombinin iç temizliği gelmemelidir. Aynı zamanda kombi ve bağlantılı tesisatların genel kontrollerinin yapılması, parça ve donanımların temizliği ve ayarlanması, var olan ve olması muhtemel kombi arızaların tespiti ve giderilmesi demektir. 
 
Yetkisiz firma ve elemanlarına yaptırılan en basit değişiklikler bile can ve mal güvenliğini tehlikeye sokabilir. Unutulmamalıdır ki; kombi sistemi, içerisinde su, gaz ve elektrik gibi farklı sistem ve tesisatları da barındırır. İşin ehli olmayan kişiler tarafından yapılacak müdahaleler tüm sisteme zarar verecektir. Yetkisiz kişilere yaptırılan tadilat ve onarımlar kanunen de suç sayılmaktadır. Baca temizliği yapacak firmalara izin verme yetkisi itfaiye birimlerindedir. Kombiler için ise yetkilendirilmiş firma ve servislerin çağrılması gerekir.
 

Kombi Bakımının Önemi 

 
Evlerde kullanılan kombiler; barınma, beslenme, ısınma, temizlenme gibi temel ihtiyaçların giderilmesi ve karşılanması için kullanılan, aynı zamanda mekânda var olan elektrik, su ve gaz donanım ve tesisatları ile birlikte kullanılan karışık bir sistemdir. Tüm bu karışık sistemin doğru, verimli ve aksaksız olarak kullanılması öncelikle can ve mal güvenliği için önem taşımaktadır. Tüm cihazlarda olduğu gibi kombilerde de bakım yapılmadığı takdirde ciddi arızalar meydana gelecektir. Bu da insanın en önemli varlığı olan hayatını, sevdiklerini ve evini tehlikeye sokacaktır.
 
Ayrıca cihazın ve bağlı olduğu sistemlerin istenilen verimi sağlayamaması ekonomik olarak kullanıcıya fazladan yük olarak yansıyacaktır. Harcanan gaz ve su miktarı artacak ve faturalar kabaracaktır.
Bakım esnasında tespit edilecek küçük arızalar zamanında giderilmediği takdirde; kullanım esnasında sürekli olarak sorunlar yaşanacak, arızalar büyüyecek ve en iyi ihtimalle kombinin yenilenmesi zorunlu hale gelecektir.
Bununla birlikte periyodik olarak zamanında yapılan bakımlar kullanılan cihaz ve tesisatın kullanım ömrünü arttıracaktı. Bu şekilde hem verimli hem de uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanılacaktır.
 
Kombi satışı, kombi bakımı, kombi kart tamiri, kombi parçaları, kalorifer petek fiyatları ve satışı, Ankara petek temizliği, petek temizleme makinesi ile temizlik ve bakım konularında uygun fiyata kaliteli hizmet almak istiyorsanız Ankara Kombi İletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir, 7/24 kombi servisimizden faydalanabilirsiniz.