Global site tag (gtag.js) - Google Analytics

Dolcevita Felice 240-310 Hata Arıza Kodları

Dolcevita Felice 240-310 E01 Arızası:

Ateşleme problemi arızası kodudur.


►► Genelde en sık olarak karşınıza çıkabilen arızadır. Dairedeki gazı, kontrol edin. Gaz geldiğinden emin olun. Her şey normal değerde ise cihazı sıfırlayın. (reset ) Resetleme sonrasında sorun düzelmez ise servisi arayarak yardım isteyin. İyonizasyon sorunu, ateşleme elektrodu sorunu, anakart sorunu ya da gaz valfi sorunlarından birisi olabilir.

Dolcevita Felice 240-310 E02-F02 Arızası

Hatalı alev sorunu arıza kodu.
►► Bu sorunda yapılması gereken çok basitir cihazı resetlemektir. Reset sonrasında da eğer düzelme durumu olmaz ise mutlaka servisi arayarak yardım istemelisiniz. Muhtemel sebepler de iyonizasyon elektrodu, baymak kombi gaz valfi arızası ya da anakart arızası olabileceği gibi net bir tespit ve çözüm için servis yardımı almalısınız.


Dolcevita Felice 240-310 E03 Arızası

Aşırı ısınma arızası sorunu.
►► Aşırı ısınma sorunlarında cihaz kilitlenir ve kendini kapatır çalışmaz. Aşırı ısınan  limit termostat cihazı bloke eder ve çalışmasını durdurur. Bu durumda önce kombi altında bulunan tesisat vanalarından kalorifer gidiş ve dönüş boruları üzerindeki vanalar kontrol edilmeli, kapalı ise açılmalıdır. Cihaz kalorifer modunda ise kalorifer vanaları kontrol edilmeli açılmalıdır. En az 3 kalorifer vanası mutlaka açık olmalıdır. Buna karşın sorunun devam ettiği durumlarda 3 sıfırlama (reset)  uygulaması yapılmalıdır. Yine de sorun devam ediyorsa eğer mutlaka servis yardımı alınmalıdır. Cihazın; üç yollu vanası konum değiştiriyor ya da ortada kalıyor ise, ana eşanjör kireçli ya da tıkalı ise, pompa sıkışıyor ise, kalorifer filtresi tıkalı ise, kalorifer tesisatında tıkanıklık var ise bu gibi sorunlar yaşanabilir. Baymak kombi arıza tespit edilerek onarılması adına mutlaka servisten usta yardımı alınmalıdır. 


Dolcevita Felice 240-310 E04-E05-E06-F23 Arızası

Prosestat arızası problemidir.
►► Prosestat fanın yardımcısı olan parçadır. Fandan aldığı pozitif basınç ile atık gaz sisteminde sorun var mı yok mu diye anakarta bildirim yapar. Bu arıza kodları ekranda belirdiği zaman sorun prosestat ya da anakart ile alakalı olabilir. Prosestat kontakları kapatmıyor ya da açmıyor olabilir. 

 

Yenimahalle Kombi Bakımı, Yenimahalle Kombi Servisi, Yenimahalle Kombi arıza, Yenimahalle Kombi Tamiri, Yenimahalle kombi arıza ve tamiri hizmetleri veren firmamızı tüm kombi sorunlarında çekinmeden arayabilirsiniz. Bizlere iletişim bölümündeki telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.