Global site tag (gtag.js) - Google Analytics

Baymak Lambert LX 24 Fi Kombi Arıza Kodları Göstergeleri

A01 Arızası

Ateşleme problemi olarak bilinir.

►► Gaz vanalarını kontrol edinniz, kapalı olanları açın, sıfırlama (reset)  işlemi yapın. Uygulamalardan sonra sorun düzelmez ise servisi arayın ve yardım isteyin. Anakart, gaz valfi veya  iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilir.

A03 Arızası

Emniyet termostat arıza sorunudur.
►► Aşırı ısı limit termostatında sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Sorunun tespit edilip tamiratının yapılması adına servisi aramanız ve yardım almanız gerekmektedir.


E03 Arızası

Hava basınç arızası sorunudur.
►► Bu durumda prosestat, fan ya da elektronik kartta sorun yaşamış olabilirsiniz. Arızanın hem tespit edilmesi hem de arızanın giderilmesi  adına mutlaka servisi aramalısınız. Sorun hangi parçada ise tespiti yapılır ve ona göre tamiratı yapılarak sorun giderilir.

E05 Arızası

Çıkış suyu sensör arızası sorunudur.
►► Bu durumda kombinin ntc sinde sorun olabilir, kablolarda kopma meydana gelmiş olabilir ya da kablolarda kısa devre olabilir. Sensör borularında nemlenme il birlikte oksitlenme oluşmuş olabilir. Kombi arızası tespit ve tamiri için servisi arayınız.

E06 Arızası

Kullanım suyu sensör arızası sorunudur.
►► Sıcak su sensör sorunu da diyebiliriz. Bu durumda Sıcak su talebinize yanıt alamazsınız. Servis arayarak çağırmanız gerekmektedir. Sensör kablolarda kopma olduğunda, kısa devre olduğunda ya da sensörde sorun olduğunda bu durum yaşanabilir. Ayrıca düşük ihtimalle de olsa sensör borularında nemlenme de olabilmektedir. Kombi sorununun tespiti ve tamiri için mutlaka servisi aramalısınız.

E10 Arızası

Tesisat su basıncı düşük arıza kodu.
►► Yani cihazın suyu azalmıştır. Sağ alt tarafta bulunan bar göstergenesine bakınız, göstergedeki su seviyesinin  1 barın altında olduğunu görürsünüz. Bu durumda sağ alt taraftaki mavi doldurma musluğunu sola çevirerek açınız ve bar göstergesi 1.5 olana dek su basılmalıdır. İşlem sonrasında doldurma musluğunu kapatmayı ihmal etmeyin sorun da böylece çözümlenmiş olacaktır. İşlemi yapamadığınız ya da yapmanız sonrasında arızanın devam ettiği durumlarda mutlaka servisi arayınız.

E26 Arızası

Aşırı ısınma sorunu olarak da bilinen arıza kodudur.
►► Öncelikle kombi altındaki tesisat vanalarını kontrol etmelisiniz, kapalı ise açmalısınız (özellikle de kalın boru olan kalorifer tesisat vanalarının açık olması gerekmektedir) Sonrasında cihaz kış modunda ise kombi kalorifer vanalarının açık olduğundan emin olun. Sorun değişmiyorsa yani devam ediyorsa bu durumda cihazın ana eşanjörü kireçlenmiş ya da tıkanmış olabilir, üç yollu vana arızalı olabilir, kalorifer filtresi tıkalı ya da pompa sıkışmış olabilir. Tesisatta tıkanma durumu da söz konusu olabilir. Net tespit ve sorunun giderilmesi adına ankara acil kombi servisi aramanız gerekmektedir.

 Etimesgut kombi bakımıEtimesgut kombi servisi, Etimesgut kombi arıza, Etimesgut kombi tamiri, Etimesgut kombi arıza ve tamiri hizmetleri veren firmamızı tüm kombi sorunlarında çekinmeden arayabilirsiniz. Bizlere iletişim bölümündeki telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.