Global site tag (gtag.js) - Google Analytics

Baymak Brötje Novadens (Eski Model) Ekstra Hata Kodları

E10 Arızası

Dış ortam sıcaklık sensör arıza kodu.
►► Kombide dış ortama bağlı çalışma sağlanmasına yardımcı olan dış hava sensörünün arıza durumuna geçtiğini belirten arıza kodudur. Kombinizde dış hava sensörü varsa eğer arızalı demektir. Dış hava sensörü olmayan kombilerde ise muhtemel sebep elektrik aksağından kaynaklı arıza olabilmektedir. Net tespit ve arızanın çözümlenmesi adına mutlaka servisi arayarak uzman yardımı almalısınız.

E20 Arızası

Kalorifer ntc arıza kodu.
►► Kalorifer sensöründe arıza olabileceğini belirten bu arıza kodu durumunda kaloriferlerinizde ya hiç ısınma olmaz ya da az ısınma olur. Bu durumda kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmamalısınız. Kalorifer ntc sinde, ntc kablolarında, ntc borularında sorun olabilir. Sorunun giderilmesi için servisi arayarak uzman arkadaslar tarafından sorun tespiti yapılarak ve arıza giderilmelidir.

E28 Arızası

Baca sensör arıza kodu.
►► Baca sensöründe bir sorun olduğunda veya baca sensör kablolarında ya da borularında sorun olduğunda bu problem yaşanır. Bu gibi durumlarda cihaza müdahalede bulunmadan servisi arayarak uzman yardımı almak gerekmektedir.

E50 Arızası

Sıcak su sensör arıza kodu.
►► Sıcak su sorunu yaşadığınızda bu arıza kodu uyarısını alırsınız. Bu arıza durumunda sıcak su sensöründe veya sensör kablolarında yada sıcak su borularında problem olabilir. Arızanın net tespit edilmesi ve çözümlenmesi adına mutlaka Servisi arayarak uzman yardımı alınmalıdır.

E60 Arızası

Oda termostatı sensör arıza kodu.
►► Oda termostatı bağlantı sensöründe sorun olabileceğini belirten bir arıza kodudur. Böyle bir sorunda oda termostatı çalışmaz. Bağlantı sorunun giderilmesi amacı ile servisi arayarak uzman yardımı almanız gerekmektedir.

E62 Arızası

Anakart yazılım versiyonu arıza kodu.
►► Anakart yazılımında sorun olduğu veya olabileceği anlamına gelir. Böyle bir sorunda cihaz çalışma yapmaz. Net tespit ve sorunun çözüm için mutlaka servisi arayarak uzman yardımı almalısınız.

E88 Arızası

Anakart ile kontrol ünitesi arasında iletişim yok arıza kodu.
►► Anakart ile kontrol ünitesi arasında iletilim kopukluğı olduğu zaman bu sorun yaşanabilir. Bu gibi durumlarda muhtemel sebep anakart ile alakalıdır. Sorunun net tesbiti ve arıza çözümü için mutlaka servisi arayark uzman yardımı almalısınız.

E95 Arızası

AVS 77 kontrol ünitesi saati arıza kodu.
►► Bu arıza durumunda cihaza müdahalede bulunmadan mutlaka servisi aramalı ve bir uzman  yardımı almalısınız.

E110 Arızası

Emniyet termostat arıza kodu.
►► Bu arıza durumunda RESET tuşuna basarak 2 kez resetleme işlemi uygulamalısınız. Sorunda düzelme olmaz ise mutlaka servisi arayarak uzman yardımı almalısınız.

E119 Arızası

Tesisat su basıncı düşük arıza kodu.
►► Böyle bir sorunda kombi su basıncının düşük olduğunu anlayabiliriz. Kombinin sağ alt tarafında basınç göstergesi vardır. Kontrol ederseniz 1 barın altında olduğunu görebilirsiniz. Kombi altında bulunan mavi doldurma musluğunu sola doğru çevirmeli ve basınç 1.5 olana kadar su basmalısınız. İşlemden sonra doldurma musluğunu kapatın. Arıza çözümlenir. Düzelme olmaz ise RESET tuşuna basarak resetleme işlemi yapın. Yinede arıza sorunu çözülmez ise mutlaka servisi arayarak uzman yardımı almalısınız

E125 Arızası

Sistemde ya su yok ya da hava var arıza kodu.
►► Bu durumda önce su basıncını kontrol edin. Basınç düşük durumda ise kombiye su basın. Basınç normal değerde ise ya da su basma sonrasında sorun düzelmiyorsa sistemde hava olabilir. Bu durumda mutlaka servisi arayarak uzman yardımı almalısınız.

E127 Arızası

Anti-lejyoner fonksiyonu devreye girmiş arıza kodu.
►► Ekranda beliren bu kodu arıza kodu olarak algılamamak gerekir. Anti-lejyoner fonksiyonunun devreye girdiğini belirtir. Geçici süreliğine ekranda belirir ve bir süre bekleme sonrasında sorun düzelir eğer sorun çözülmez ise mutlaka servis aranarak uzman yardımı alınmalıdır.

E130 Arızası

Baca sensöründe aşırı ısınma arıza kodu.
►► Yanma sonucunda dışarı baca ile gönderilen atık gaz sıcaklığı ile içerideki baca sıcaklığının aynı değerde olduğunu belirtir. Bu durumun birçok sebebi olabilir. Baca sensörü arızalı olabilir, baca tıkalı ya da çekmiyor olabilir. Arızanın net tespit edilmesi ve çözümlenmesi için mutlaka servisi arayarak uzman yardımı almalısınız.

E131 Arızası

E125 ve E130 arızası sonrası elektrik kesintisi arıza kodu.
►► Bu arıza durumunda RESET tuşuna basarak cihazı resetleyin. Resetleme işlemini birkaç kez tekrar edin. Arızada düzelme olmaz ise mutlaka servisi arayın ve uzaman yardımı alın.

E133 Arızası

Yetersiz gaz girişi arıza kodu.
►► Bu arıza durumunda önce gaz vanalarına bakarak daireye gaz geldiğinden emin olun. Gaz vanaları açık ve konut içinde gaz var ise RESET tuşuna basarak birkaç resetleme işlemi yapın. Arıza durumunda düzelme olmaz ise; anakart, gaz valfi ya da yanma odasındaki elektrotlarda sorun olabilir. Tespit ve çözüm için mutlaka Servisi arayarak uzman yardımı alın.

E151 Arızası

Kontrol kart arıza kodu.
►► Ateşleme elektrotlarının pozisyonunun yanlış olabileceğini belirten bu arıza durumunda cihaza müdahale etmeden mutlaka servisi arayarak uzman yardımı almalısınız.

E155 Arızası

Aşırı resetleme sorunu arıza kodu.
►► Cihaz arızaya geçtiğinde resetleme işleminin maksimum değerde yapıldığını belirten arıza kodudur. Reset düğmesine (OK tuşuna) yeniden basmalısınız ya da cihazı elektirik sigortasından kapatarak birkaç saniye sonra yeniden açmalısınız. Sorun düzelecektir. Eğer sorun çözülmez ise mutlaka servisi arayarak uzman yardımı almalısınız.

E156 Arızası

Düşük veya yüksek voltaj sorunu arıza kodu.
►► Daireye ya da kombiye gelen voltajın ya yüksek ya da düşük durumda olduğnunu gösteren arıza kodudur. Bu arıza durumunda otomatik resetleme olacağından bir süre müdahale etmeden bekleyin. Sorun hala devam ederse anakart arızalı olabilir. Sorunun net çözümü için mutlaka servisi arayarak uzman yardımı almalısınız. Yalnız arıza tekrar edebilir. Bu düşünce ile mutlaka kombi regülatörü ( voltaş ayarlayıcı ) kullanın.

E160 Arızası

Fan motoru sorunu arıza kodu.
►► Hava akışına yardımcı olan fanın arızalı olabileceğini belirten bir arıza kodudur. Bu durumda cihaz çalışmaz. Geçici süreliğine devre dışı kalır. Sorun fan ya da anakartta olabilir. Sorunun net tesbiti ve çözümü için mutlaka servisi arayıp uzman yardımı almalısınız.

E193 Arızası

Sistemde hava var arıza kodu.
►► Geçici süreliğine ekranda beliren sinyaldir. Cihaz resetleme işlemini otomatik yapar. Cihaza müdahale etmeden bir süre beklemelisiniz. Sorun çözümlenecektir. Yine de sorun çözülmez ise mutlaka servisi arayarak uzman yardımı almalısınız.