Baymak Brötje Novadens Hata Kodları

 

E01 Arızası

Başarısız ateşleme olarak da bilinen ateşleme arıza sorunudur.
►► Cihaz bir sebeple ateşleme yapmıyordur. Bu durumda önce dairenizde gaz olup olmadığına bakın. Gaz vanalarının kapalı olması durumunda açık konuma getirin. Gaz olduğundan emin olun ve gazın kombiye geldiğini kontrol edin. Olmadı cihazı resetleyin. Arıza düzelmez ise servisi aramalısınız. Kombinin anakart sorunu, gaz valfi sorunu, iyonizasyon ve ateşleme elektrodu sorunu sebebi ile de bu durumu yaşayabilirsiniz. Servisi arayarak uzman yardımı almanız gerekmektedir..

E02 Arızası

Hatalı alev arıza sorunudur.
►► Daire içinde gaz olup cihaza da gaz gelmesine karşın cihaz ateşleme yapmıyor veya ateşleme yapıyor  alev oluşmuyordur. Bu durumda önce kombiyi birkaç kez resetleyin. Resetleme sonucunda eğer bir düzelme durumu olmaz ise servis yardımı alın. İyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde veya elektronik kartta problem olabilir. Durumun net tespiti ve sorunun giderilmesi için servisi arayarak uzman yardımı almalısınız. ekibi

E03 Arızası

Aşırı ısınma arıza sorunudur.
►► Bu arızada cihazın sıcaklığı olması gerekenin üstüne çıkar. Cihaz aşırı sıcaklık sebebi ile kilitlenir ve çalışmaz. Yani limit termostat devreye girerek cihazı koruma altına alır. Bu arıza durumunda önce kombi altında bulunan kalorifer sistemindeki borular üzerindeki vanalara bakın. Vanalar kapalı ise açın. Sonra kombi kış konumunda ise kalorifer vanalarına bakın ve kapalı ise mutlaka açın. En az 3 kalorifer peteğini mutlaka kullanılır durumda olsun. Buna karşın sorun devam ederse resetleme işlemi uygulayın. Arızada düzelme olmaz ise; ana eşanjörde kireçlenme-tıkanma, pompada sıkışma, kalorifer filtresinde tıkanma, kalorifer tesisatında tıkanma ya da üç yollu vana arızalı olabilir. Servisi arayarak arayarak uzman yardımı alınız.

E05 Arızası

Fan geri besleme arıza sorunudur.
►► Bu durumda fanda problem olabilir. Atık gaz sistem arızası da diyebiliriz. Sorun sadece fan ile alakalı değil prosestat ya da anakart ile alakalı da olabilir. Net arıza tespitinin yapılması ve sorunun giderilmesi adına mutlaka servisi arayarak uzman yardımı alınmalıdır.

E08 Arızası

Ateşleme devresi arıza sorunudur.
►► Kullanıcı olarak bu problem durumunda birkaç resetleme işlemi uygulayın. Uygulamalardan sonra da sorunda düzelme olmaz ise mutlaka tespit ve çözüm için servis arayarak uzman yardımı alınmalıdır.

E09 Arızası

Gaz valfi geri besleme arıza sorunudur.
►► Böyle bir arıza ile karşılaştığınız zaman önce kombiyi resetleyin. Reset sonrası düzelme olmaz ise işlemi birkaç kez daha tekrar edebilirsiniz. Sorunda düzelme olmazsa eğer gaz valfinde veya anakartta problem olabilir. Tespitin net yapılması ve sorunun çözüm için mutlaka servisi arayarak uzman yardımı alınmalıdır.

E12 Arızası

Yazılım arıza sorunudur.
►► Eeprom problemi olarak da bilinir. Anakart arızası olabileceği için servis ekipleri tarafından müdahale gerekmektedir. Sorunun çözümü için servisi arayarak uzman yardımı almalısınız.

E21 Arızası

Anakart arıza sorunudur.
►► Cihazın beyni olan anakartta arıza sorunu söz konusu olduğu zaman ekranda bu hata kodu yer alır. Cihaz bu arıza durumunda çalışma yapmaz. Parçanın onarımı ya da değişimi adına mutlaka servisi arayarak uzman yardımı almalısınız.

F13 Arızası

Reset kilitlemesi olarak bilinen arıza sorunu.
►► Bu arıza durumunun oluşmasının sebebi reset düğmesine uzun süre basmış olmanızdır. Reset düğmesi takılı kalmıştır. Çözüm adına cihazı şalterinden kapatıp yeniden açmalısınız. Bu işlemide yptığınız halde sorun çözülmüyorsa servisi arayarak uzman yardımı almalısınız.

F34 Arızası

Düşük gerilim arıza sorunu.
►► Yani voltaj problemidir. Dairenize gelen voltaj düşük olduğunda ekranda bu hata kodu yer alır. Bu durumda bir süre beklemenizde fayda vardır. Uzun süre bekleme sonrasında sorun eğer düzelmez ise servis yardımı almalısınız. Çünkü anakart arızalanmış olabilir. Yalnız bu konuda yardım aldıktan sonra mutlaka kombi regülatörü ( voltaj ayarlayıcı ) cihazı kullanın. Aksi halde sorun yeniden yaşanabilir. Regülatör kullanmaz ve bu arızayı tekrar yaşarsanız değişen parça garanti kapsamınada alınmaz.

F35 Arızası

Merkezi ısıtma sensör arıza sorunudur.
►► Bu durumda ısıtma işlemi gerçekleşmez. Servisi arayarak uzman yardımı almanız gerekir. Kalorifer sensör arızalı olabilir, kablolarında kopma olabilir ya da kısa devre olabilir, sensör boruları nem yapmış veya oksitlenmiş olabilir. Servis ekipleri tarafından tespit yapılıp arızanın giderilmesi gereklidir.

F37 Arızası

Düşük su basınç arıza sorunudur.
►► Bar değerinin sıfıra yakın olduğunu belirtir yani tesisatta yeterli su olmadığını belirtir. Cihaza 1,5 bar kadar su basmanız gerekmektedir. İşlem kombi altında bulunan doldurma musluğu ile yapılır. İşlem sonrasında sorun eğer düzelmez ise resetleme işlemi yapmalısınız. İşlem sonrasında tabi doldurma musluğunu açık bırakmayın mutlaka kapatın. İşlemi yapamazsanız ya da yapmanız sonucunda sonuç değişmezse mutlaka servisi arayarak uzman yardımı almalısınız.

F39 Arızası

Dış hava sensör arıza sorunudur.
►► Dış hava sensörü dış ortamın sıcaklığına göre kombiyi çalıştırma özelliğinde olan bir sensördür. Dış hava sensörü her kombide bulunmaz. Kombinizde varsa eğer arızalı olma ihtimali yüksektir, yoksa elektrik aksağında bir problem oluşmuş olabilir. Arızanın net tespiti ve çözümü için mutlaka servisi arayarak uzman yardımı almalısınız.

F50 Arızası

Sıcak su boyler sensör arıza sorunudur.
►► Arızanın net tespiti ve müdahalesi adına mutlaka servisi arayınız ve uzman yardımı alınız..

F51 Arızası

PT1000 sensör arıza sorunu (boyler).
►► Bu sorunda çözüm adına servisi aramalısınız ve uzman yardımı almanız gerekmektedir.

F52 Arızası

Kullanım suyu sensör arıza problemidir.
►► Bu durumda sıcak su ntc si arızalı olabilir. Sıcak su sensör borularında nemlenme durumu veya oksitlenme oluşmuş olabilir ya da sensör kablolarında kopma-kısa devre durumu olabilir. Bu arıza durumunda cihaza müdahalede bulunmadan tespit ve çözüm için servisi arayarak uzman yardımı almalısınız.

F53 Arızası

Termal sigorta sorunudur.
►► Cihaza müdahalede bulunmadan hemen servisi arayarak sorunun çözümlenmesi için mutlaka uzman yardımı almalısınız.

 

Sincan Kombi Bakımı, Sincan Kombi Servisi, Sincan Kombi arıza, Sincan Kombi Tamiri, Sincan kombi arıza ve tamiri hizmetleri veren firmamızı tüm kombi sorunlarında çekinmeden arayabilirsiniz. Bizlere iletişim bölümündeki telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.