Global site tag (gtag.js) - Google Analytics

Baymak Brötje Energy Digit 240 Fi Arıza Kodları

A01 Arızası

Ateşleme arıza sorunu.
►► Bu arıza durumunda dairenizde gaz olduğundan ve kombinize gaz geldiğinden emin olun, son olarak cihazı resetleyin. Sonuç aynı ise mutlaka servisi arayarak uzman yardımı alın. Ateşleme sorunlarında; anakart, gaz valfi, iyonizasyon ve ateşleme elektrodunda sorun olabilmektedir. Net tespiti ve sorunun giderilmesini Baymak kombi uzman servis ekipleri yapacaktır.

E02 Arızası
Emniyet termostat arıza sorunudur.
►► Bu gibi arıza durumlarında cihaz aşırı ısınma oluyordur. Emniyet termostatında yani aşırı ısı limit termostatında sorun olabileceğini belirtir. Parça değişimi gerekebilir. Birkaç resetleme işlemi sonrasında sorun düzelmez ise Baymak kombi tamir servisi aranarak uzman yardımı almak gerekir.

E03 Arızası

Hava basınç anahtar arıza sorunudur.
►► Yani cihazda hava akış sorunu vardır. Bacalı ve hermetik kombi durumuna göre arıza durumu değişebileceği için arızalı parçalar da değişir. Bacalı kombilerde; bacanın çekmemesi, bacanın tıkalı olması veya baca sensörünün arızalı olması sorunu olabilir. Hermetik kombilerde ise fan arızası, prosestat ya da kombi anakart arızası olabilir. Bu durumda cihaza müdahale etmeden servisi arayarak uzman yardımı almalısınız.

E05 Arızası

Çıkış suyu sensör arıza sorunudur.
►► Kalorifer ntc sorunu da denilebilir. Bu durumda petekleriniz ısıtma yapmaz ya da yeterince ısınmaz.  Kalorifer sensöründe arıza meydana geldiğinde, kalorifer sensöründe kısa devre ya da kopma olduğunda, sensör borularında nemlenme yada oksitlenme olduğunda bu sorun yaşanabilir. Net tespitin yapılması ve arızanın giderilmesi adına servisi arayarak uzman yardımı almalısınız.

E06 Arızası

Kullanım suyu sensör sorunudur.
►► Sıcak su ntc problemi de denilebilir. Sıcak su sorunu yaşarsınız. Sorunun çözümlenmesi parça değişimi ile olur. Sadece sensörde değil kablolarda kopma ya da kısa devre de olabilir, sensör borularında nemlenme veya oksitlenme de olabilir. Servisi arayarak uzman yardımı alabilirsiniz.

E10 Arızası

Tesisat su basıncı düşük arıza sorunu.
►► Bu durumda cihazın su basıncı düşük olduğu için ihtiyacı olan suyu basmanız gerekmektedir. Bar değeri 1 ile 2 bar arası olmalıdır. İdeali 1,5 olmasıdır basıncın. Brötje Energy Digit 240 Fi model kombinin doldurma musluğu sol alt tarafta mavi ya da siyah renkte olabilmektedir. Musluğu bulun ve sola çevirerek basınç 1,5 bar olacak şekilde su basma işlemi uygulayın. Uygulama neticesinde sorun düzelir ve doldurma musluğunu yeniden kapatmayı unutmayın. Arıza durumu da düzelecektir. Düzelme olmadığında resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Arıza yine de devam ediyor  veya işlemi yapamıyorsanız Servisi arayarak uzman yardımı alabilirsiniz.